پورتال مشتریان

درگاهی برای ارایه خدمات به مشتریان!

پورتال مشتریان

پورتال مشتریان

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای وب‌سایت شرکت‌های پخش، پورتال مشتریان است. پورتال یا همان Portal در واقع یک سرویس اینترنتی بزرگ به‌شمار می‌رود که از بخش‌های مختلفی تشکیل ‌شده است.

 

پورتال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پورتال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بهتر است قبل از بررسی کامل پورتال مشتریان، با مفهوم پورتال آشنا شویم. باید گفت که پورتال یک لغت انگلیسی بوده و به‌شکل Portal نوشته می‌شود. در واقع باید گفت که پورتال یک دروازه خدماتی برای امور مختلف است که در دنیای وب راه‌اندازی می‌شود.

پورتال‌ها را می‌توان سیستم‌های تحت وب پویایی دانست که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. به‌طور مثال، پورتال انبار شرکت بخشی است که در آن قابلیت اضافه یا حذف‌کردن محصولات، ویرایش آن‌ها، بررسی موجودی و ثبت موجودی در سامانه‌های دولتی وجود دارد. نمونه‌های مختلفی از پورتال‌های دولتی وجود دارد که هرکدام کاربردهای خاصی دارند.

دلایل استفاده از پورتال مشتریان

سؤالی که شاید ذهن بسیاری از کاربران را درگیر خود کرده باشد این است که چه دلایلی برای استفاده از درگاه مشتریان وجود دارد؟ باید گفت که مشتریان شرکت‌های پخش کسب‌وکارها، شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های خصوصی و دولتی هستند.

به همین دلیل برای این‌که بتوان خدمات مربوط به آن‌ها را به‌راحتی انجام داد، باید از پورتال مخصوص و جداگانه استفاده کرد. استفاده از پورتال مخصوص برای مشتریان می‌تواند سرعت انجام خدمات را بیشتر کند و کیفیت آن را نیز بالاتر ببرد. همچنین امکان مدیریت مشتریان نیز در آن سریع‌تر و بهینه‌تر خواهد شد.

در پورتال مشتریان چه خدماتی باید ارائه شود؟

سؤال دیگری که دررابطه‌با درگاه مشتریان وجود دارد این است که در این پورتال‌ها چه خدماتی ارائه می‌شود؟ در پاسخ باید گفت که این سیستم تحت وب، کاربردها و خدماتی عالی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

نرم افزار مدیریت فروش ورانگر؛ بهترین راهکار برای پورتال مشتریان

کاربردهای پورتال مشتریان

از مهم‌ترین کاربردهایی که این برنامه به شما ارائه می‌دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت نظر و انتقاد

با استفاده از این پورتال مشتریان می‌توانند نظرات مختلف را دررابطه‌با عملکرد خدمات شرکت ارائه دهند. همچنین اگر مشتری انتقادی هم داشته باشد، می‌تواند آن را در این بخش ثبت کند تا در اسرع وقت توسط تیم فروش شرکت بررسی شود.

ارتباط‌گیری با پشتیبانی شرکت

کاربرد دیگری که درگاه مشتریان به شما ارائه می‌دهد، ارتباط‌گیری مشتریان با پشتیبانی شرکت است. در برخی از شرایط امکان دارد که سؤالاتی برای مشتریان پیش بیاید. این سؤالات می‌توانند درباره سفارش‌ها یا خدمات شرکت باشند.

به همین دلیل مشتری باید بتواند در یک درگاه معتبر و سریع با پشتیبانی شرکت پخش ارتباط برقرار کند. این ارتباط می‌تواند هم به‌صورت تلفنی و هم چت آنلاین باشد. می‌توانید تعداد بسیار زیادی از پشتیبان‌ها را برای این کار در نظر بگیرید تا به سؤالات تمامی مشتریان پاسخ داده شود.

ثبت و پیگیری آنلاین سفارشات

ثبت و مدیریت مشتریان

جمع‌بندی

ا

بیش از هزاران شرکت فعال در صنعت پخش ایران